Громада з Кіровоградщини просить центральну владу заборонити в Україні московський патріархат

997
кількість переглядів

Депутати Новопразької селищної ради звернулися до Президента, прем’єр-міністра та Верховної Ради України із закликом заборонити діяльність Української Православної Церкви московського патріархату.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Це рішення ухвалили на сесії селищної ради, яка відбулася у понеділок, 23 травня.

Депутати підтримали звернення до верхівки української влади з проханням невідкладно заборонити діяльність УПЦ МП на території України та скасувати державну реєстрацію церкви.

У зверненні наголошується на тому, що православна церква московського патріархату довгий час була інструментом пропаганди «русского міра» в Україні. «Зараз, коли кожного дня у боротьбі проти російської агресії гинуть українські воїни та мирні жителі, не має бути жодного зв’язку з росією та її церквою», – зазначили депутати.

Водночас на території Новопразької ТГ є церкви московського патріархату. Кілька громад на Кіровоградщині (наприклад, Перегонівська та Аджамська) вже заявляли, що «не хочуть бачити на своїх територіях нічого московського». Голова Новопразької ТГ Богдан Куруп пояснив CBN, що депутати намагаються підійти до вирішення проблеми юридично грамотно: «Вважаємо, що це питання загальнодержавного рівня і має бути прийнято на законодавчому рівні. Звернення проти “московських попів” до самих “попів” вважаю таким, яке залишиться проігнорованим. І по суті проблема не вирішиться».

Нагадаємо, Кропивницька міська рада підтримала звернення до митрополита Кіровоградського та Новомиргородського Іоасафа та керівників релігійних організацій УПЦ міста з вимогою засудити дії настоятеля РПЦ Кіріла і розірвати юридичні зв’язки з російською православною церквою.
____
Джерела:
– сайт Новопразької громади;
– голова Новопразької ТГ Богдан Куруп у розмові з CBN в телеграмі;
– телеграм-канал CBN | Кіровоградщина.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.