Місія Дендропарку - подарувати дітям повноцінне дитинство попри війну

Перегляди: 103
Заява Кіровоградської обласної прокуратури про те, що добудова до приміщення ресторану «Арка» в Кропивницькому підлягає знесенню як самовільна забудова, є передчасною. Так прокоментувала ситуацію журналістам власниця корпорації "XXI століття" Лариса Онул. Вона також розповіла, що протягом літа правоохоронці намагалися знайти ознаки самовільного будівництва в аквапарку, який є збірною конструкцією. По цьому об’єкту справа не дійшла до суду, тож вона сподівається, що здоровий глузд переможе.
 
- Наразі рішення суду про знесення добудови до ресторану «Арка», на який посилалася прокуратура, не набрало законної сили. Оскільки ми скористалися правом на апеляцію. Щодо звинувачень у самовільному будівництві, то про нього можна було б говорити, якби корпорація "XXI століття" не мала необхідних дозвільних документів. Однак дозвіл на будівництво хоч і виданий наприкінці 2007 року, залишається чинним, оскільки п. 8 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає, що дозволи видані до того, як цей закон набрав чинності у березні 2011 року, діють до завершення будівництва. Окрім того, уповноважені органи його не анулювали, не скасували й не визнали недійсним. Тож зведення добудови до ресторану "Арка" не є самочинним. Розуміючи хиткість своєї позиції, прокуратура вирішила обвинуватити у самовільному будівництві не замовника, а виконавця робіт.
 
«...підприємством «Станрем-250» у 2023 році, без жодних правовстановлюючих документів та дозволу на будівництво, зведено добудову до ресторану "Арка"», - йдеться в повідомленні Кіровоградської обласної прокуратури від 4 листопада.
 
При цьому вона не вказує, що це підприємство лише підрядник, а також ігнорує дозвіл на будівництво замовника корпорації "XXI століття".
 
- Найголовніше, що знесення самочинно збудованого об’єкта нерухомості є крайнім заходом і могло б бути доречним, якби не було дозвільних документів або забудовник відмовлявся усунути якісь порушення. Наразі ж жодних приписів від Управління архітектурно-будівельного контролю Кропивницької міської ради немає. Натомість прокуратура подала позов від свого імені, посилаючись на відсутність органу з відповідними повноваженнями. І там же в позові зазначає, що це Кропивницька міська рада мала б скасувати державну реєстрацію земельної ділянки та забезпечити знесення будівлі. При цьому навіть не зверталася з цього приводу ні до міської ради, ні до Управління з архітектурно-будівельного контролю. Все це свідчить про зловживання з боку прокуратури процесуальними правами.

На нашу думку, у випадку з добудовою до ресторану "Арка" доречно говорити не про самовільне будівництво, а про неналежне виконання своїх функцій уповноваженими органами, які спочатку передали корпорації "XXI століття" земельну ділянку в оренду на 49 років без дотримання 
процедури її вилучення у попереднього користувача (хоча він надав письмову згоду). Надали дозвіл на виконання будівельних робіт та затвердили архітектурно-планувальне завдання. А через 7 років згадали, що частина цієї ділянки входить до парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва, створеної ще в 1984 році. І хоча офіційно її межі до сьогодні не винесено в натуру та не зареєстровано, вирішили позбавити орендаря права оренди. А ще через 10 років іншу юридичну особу змушують знести будівлю, зведену на підставі дозволів замовника.
 
Відкриття аквазони в Дендропарку Лариса Онул назвала важливим соціальним проєктом, який компанія реалізувала в першу чергу для дітей. На його території немає жодної капітальної будівлі. Тому вона не бачить підстав для відкриття кримінального провадження про самовільну забудову.
 
- Це каркасні басейни, а не капітальна стаціонарна споруда, що підтверджується навіть платіжними документами. За потреби їх можна перенести в будь-яке інше місце, як і дерев’яні будиночки на території цієї зони відпочинку. Бо це тимчасові споруди, вони не мають капітального фундаменту, - пояснює підприємиця.
 
Загалом ми з 2000 року піклуємося про дитяче дозвілля і з початком війни намагалися компенсувати дітям втрачені можливості відпочити на морі. Бо місія Дендропарку - подарувати дітям повноцінне дитинство попри війну. Тим більше, що купатися на міських пляжах уже багато років поспіль заборонено через їх невідповідність санітарним нормам. Аквапарк - це лише один із тих важливих соціальних проєктів, які ми реалізовуємо постійно. Цього року, наприклад, ми відкрили тренажерний майданчик для ветеранів та інших жителів міста, які займаються адаптивними видами спорту. Ще багато всього в планах. Зокрема, реалізація проєкту стаціонарного аквапарку, над концепт-проєктом якого працювали кращі архітектори нашої країни.
 
Підсумовуючи вона додала, що саме корпорація "XXI століття" зберегла зелені насадження парку, збудувавши за кредитні кошти 2,8 км паркану.
 
-Тож заважати працювати соціально відповідальному бізнесу й позбавляти дітей аквапарку щонайменше - не конструктивно і не патріотично, особливо під час війни, - резюмувала Лариса Онул.