Ветерани АТО/ООС з Кіровоградщини отримають необхідне лікування
Для лікування колишніх та нинішніх військовослужбовців на Кіровоградщині розробили Комплексну програму підтримки ветеранів АТО, яка, в тому числі, передбачає фінансування потреб обласного госпіталя.
Про співфінансування його потреб з обласного бюджету журналіст CBN поговорив з головним лікарем Геннадієм Сябренком.
- Геннадію Петровичу, як відбувається фінансування вашого закладу, та які є нагальні потреби?
- Зараз госпіталь фінансується частково за рахунок Національної служби здоров’я, але цих коштів вистачає тільки на лікування пацієнта від однієї хвороби протягом п’яти-шести днів. Нам суттєво не вистачає грошей, щоб лікувати ветеранів. Програма НСЗУ не передбачає фінансування посад травматолога, стоматолога та взагалі всього фізіотерапевтичного відділення.
Ми підготували пропозиції до Комплексної програми з повними фінансовими викладками. Нам тільки на медичне обладнання потрібно мінімум 10 мільйонів гривень на п’ять років у межах обласного фінансування. Ми розписали все, що нам необхідно для якісного лікування. Причому, відповідно до вимог Національної служби здоров’я. Хоча й ці вимоги нас дуже обмежують. Ми довго обмірковували, й обрали найбільш важливе обладнання – те, без чого просто не зможемо працювати. Тут й апарат штучної вентиляції легень, бо нам не вистачає тих чотирьох, що вже є. Також монітори пацієнта – хоча б два на рік треба придбати. Портативний УЗД-апарат – вимога НСЗУ для COVIDних пацієнтів. Так само і портативний рентгенівський апарат. Хірургічне відділення потребує відеоендоскопа. Тільки він коштує 3 мільйона гривень.
З проханням роз’яснити ситуацію журналіст CBN звернувся до директора департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олега Рибальченка.
- Яка ситуація з фінансуванням обласного госпіталю ветеранів на цей рік?
- Вони мають декілька пакетів НСЗУ, на яку суму – не знаю, оскільки в господарську діяльність закладів ми не втручаємося. В цьому році, як і в минулому, ми надаємо фінансування від обласної ради. Мова йде поки що про минулорічний обсяг: 4 мільйони гривень. Це покриє витрати на високовартісні обстеження (КТ та МРТ) та гепатити і СНІД.
У цьому році, на жаль, ми знову знаходимося в карантинних обмеженнях, тому прорахувати кількість людей, які зможуть пролікуватися, не можемо. Але в програми бюджету області ми заклали кошти на медичне обладнання для госпіталю ветеранів. Це приблизно 10 мільйонів гривень. Завдяки цьому ми плануємо купити портативні апарати УЗД та для рентгеноскопії, а також сучасний відеоендоскоп. Ну і загальні видатки на госпіталь залишаться на рівні минулорічних.
Нагадаємо, ветерани Кіровоградщини беруть участь в обговоренні Комплексної програми підтримки ветеранів АТО\ООС.