Пособник ексголови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня пішов на угоду з прокурором по справі у хабарництві

Перегляди: 3062

Колишній керівник патронатної служби ексголови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрія Балоня Сергій Шевченко пішов на угоду зі Спеціалізованою антикорупційної прокуратури по справі у хабарництві.

Про це повідомляє аналітичний портал «Слово і діло» з посиланням на рішення Вищого антикорупційного суду.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Захисник Шевченка подав клопотання про виділення матеріалів стосовно його клієнта в окрему справу, оскільки обвинувачений та прокурор САП досягнули угоди про визнання винуватості. Прокурор САП цю інформацію підтвердив і просив клопотання задовольнити.

Угоду мають розглянути сьогодні, 12 червня.

Нагадаємо, у червні 2020 року ексголові Кіровоградської облдержадміністрації Андрію Балоню та керівнику патронатної служби Сергію Шевченку НАБУ оголосило про підозру в отриманні хабара за ч.4 ст. 368 КК України (Отримання хабаря в особливо великому розмірі, або особою, яка займає особливо відповідальне становище. Карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.)

Як встановило слідство, навесні 2020 року голова ОДА забажав отримати неправомірну вигоду від начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. Посадовець не хотів напряму вчиняти ці дії, тож для реалізації задуму залучив пособника – Шевченка. І вже той, за його вказівкою, озвучив вимогу: 110 тис. грн неправомірної вигоди щомісяця, інакше чиновник зіткнеться з перешкодами у своїй діяльності, зокрема, ініціюванням питання щодо відповідності займаній посаді.

Згодом зловмисники збільшили свої вимоги, зажадавши отримувати щомісяця 15% від офіційного обороту держструктур, що перебували у підпорядкуванні головного управління органу виконавчої влади. З огляду на показники попередніх періодів, йшлося про суму близько 1,8 млн грн.

За умовами «угоди», кошти мали передавати траншами. Перший – у 100 тис. грн – передано на початку червня 2020 року, що задокументовано в межах досудового розслідування. Після отримання другого траншу у 250 тис. грн голову та посадовця ОДА викрили та затримали у межах спільної операції НАБУ, САП, ГУ БКОЗ та УСБУ.

В ході подальших слідчих дій за місцем роботи та проживання підозрюваних вилучені великі обсяги готівки, походження якої наразі невідоме. Йдеться про понад 4,5 млн грн, 320 тис. доларів, 24 тис. євро.


Джерело: аналітичний портал «Слово і діло»