Кар'єрами «Кіровоградського рудоуправління» користувались попри заборону (відео)

Агентство з розшуку та менеджменту активів зафіксувало роботу на кар'єрі арештованого «Кіровоградського рудоуправління».
Про це повідомили на сайті АРМА.
Працівники Національного агентства з розшуку та управління активами (АРМА) провели перевірку на Кіровоградському рудоуправлінні та виявили, що арештоване майно продовжували використовувати, попри заборону. Директор департаменту менеджменту активів Ігор Чулой зафіксував у ковшах техніки свіжовидобуту породу, а на відео видно, як у кар'єрі працює техніка. Про факти використання повідомили до правоохоронних органів.
Відео перевірки АРМА, можна переглянути у нашому Telegram.
Йдеться про підприємство АТ «Кіровоградське рудоуправління», яке спеціалізується на видобутку вторинного каоліну і працює з 1935 року. Його майно (нерухомість, техніка та корпоративні права) раніше було арештоване та передане в управління АРМА за рішенням суду.
В агентстві наголосили, що використання арештованих активів без погодження є порушенням, адже майно мало зберігатися до моменту передачі законному управителю.
Також у АРМА повідомили, що їм вдалося в суді захистити спеціальний дозвіл на користування надрами, який дозволяє підприємству працювати. Якщо б його анулювали, це призвело б до зупинки виробництва і втрати державного доходу.
Оцінку вартості активів провело ТОВ «ТР Інвест-Компані» — за підсумками звіту, загальна вартість майна становить майже 136 мільйонів гривень.
Зараз АРМА готується до відкритого конкурсу через Prozorro, щоб знайти нового управителя для цього стратегічного підприємства.
Як повідомляло CBN, АТ «Кіровоградське рудоуправління» стало фігурантом кримінального провадження через використання своїх потужностей для фінансування збройної агресії росії проти України.
У червні 2023 року СБУ Кіровоградщини заочно повідомила про підозру російському мільярдеру Сергію Кабаргіну — бенефіціарному власнику підприємства. Слідство встановило, що після початку повномасштабної війни він організував схему, за якою через рудоуправління до бюджету рф було перераховано майже 2,5 млрд рублів.
Сировину з Кіровоградщини (зокрема, вогнетривку каолінову глину) постачали до підсанкційних підприємств «Росатома» і «Лукойла», а потім — на фронт для зведення оборонних укріплень.
У липні 2023 року обвинувальний акт щодо Кабаргіна передали до суду. Його звинувачують за ч. 4 ст. 110-2 Кримінального кодексу України — фінансування дій із метою насильницької зміни меж чи повалення державного ладу.
У 2022 році суд наклав арешт на майно підприємства на понад 500 млн грн.