Суддю Олександрівського райсуду відсторонили від роботи через два роки після оголошення підозри

Перегляди: 224
Фото ілюстративне

Підозрюваного у хабарництві Павла Івченка, суддю Олександрівського районного суду Кіровоградської області, тимчасово відсторонили від правосуддя, підозру йому оголосили ще у 2022 році.

Про це повідомила Вища рада правосуддя.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

16 грудня 2024 року Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про притягнення Івченка до дисциплінарної відповідальності. Суддю тимчасово відсторонили від здійснення правосуддя на підставі закону «Про судоустрій і статус суддів».

Відсторонення діятиме до ухвалення остаточного рішення про його звільнення Вищою радою правосуддя або скасування рішення дисциплінарної палати.

Як повідомляло CBN, ще у 2022 році Служба безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро викрили корупційну схему в Олександрівському районному суді. Голову цього суду Павла Івченка затримали «на гарячому» під час одержання хабара в розмірі 1000 доларів. За ці гроші він обіцяв допомогти водієві, якого судили за керування у стані алкогольного сп’яніння, уникнути відповідальності.

Після затримання Івченку обрали запобіжний захід у вигляді застави 148 860 гривень. Суд також зобов’язав його здати закордонні паспорти, не залишати Кіровоградську область без дозволу та утримуватися від спілкування зі свідками. Ці обов’язки продовжувалися кілька разів протягом 2022–2023 років.

Попри підозри у хабарництві, Павло Івченко до недавнього часу продовжував працювати в суді. Це стало можливим через те, що відсторонення суддів під час розслідування вимагає відповідного клопотання від слідчих органів. Якщо такого запиту немає, суддя залишається на посаді до завершення розгляду справи.

У судді вже закінчився термін дії попередніх зобов’язань, тому він подав запит на зміну запобіжного заходу. Через це ВАКС відпустив Івченка під особисте зобов'язання.