Жителю Кропивницького оголосили про підозру за крадіжку й поширення ліцензійного відео

Мова йде про піратський додаток ForkPlayer

681
кількість переглядів

Поліція оголосила про підозру у справі проти адміністратора ForkPlayer – популярного піратського додатку для Smart TV і Android TV.

Про це пише «Детектор медіа».

За словами начальника Департаменту кіберполіції Сергія Демедюка, про підозру оголосили 11 листопада. Дії підозрюваного кваліфікували за частиною 3 статті 176 КК України (порушення авторського права і суміжних прав, вчинене службовою особою з використанням службового становища або організованою групою, або якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі) та за статтею 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку). Верхньою межею покарання у випадку обох згаданих статей є позбавлення волі на строк до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

«Встановлено, що фігурант шляхом несанкціонованої підміни DNS під час адміністрування веб-сервісу ForkPlayer здійснив блокування роботи офіційних додатків Smart TV. Це і призвело до заміни маршрутизації мережевих пакетів та незаконної трансляції програм мовлення з порушенням суміжних прав, що належать ТОВ “1+1 Інтернет” та ТОВ “Старлайт діджитал”, – прокоментував Сергій Демедюк. – Наразі вже проведено комп’ютерно-технічну та економічну експертизи, які підтвердили причетність чоловіка до вчинення цих злочинів. На початку 2019 року планується направлення справи до суду».

За словами заступника генерального директора з правових питань «1+1 медіа», старшого партнера адвокатського об’єднання Smartsolutions В’ячеслава Мієнка, економічна експертиза підтвердила шкоду, заподіяну «1+1 медіа», в розмірі 1 981 866 грн. Технічна експертиза засвідчила, що ForkPlayer дійсно дає доступ для перегляду телеканалів медіагрупи.

«Ми вважаємо, що у слідства на сьогоднішній момент зібрано достатньо доказів, щоб висунути обґрунтовану підозру особам, причетним до скоєння цього злочину», – сказав Мієнко.

Збиток, заподіяний StarLightMedia, експертиза оцінила в 934 000 грн.

«Будучи одними з першопрохідців у боротьбі з крадіжкою інтелектуальної власності в Україні, ми проходимо через усі складнощі документування цього виду злочину в ході досудового розслідування кримінальних проваджень. Але з кожною новою справою завдяки налагодженій співпраці, оперативній та професійній роботі правоохоронців вдається все простіше виявляти і фіксувати порушення, сприяти збору доказів. Ми раді, що ця справа просувається успішно, і бачимо зацікавленість у дотриманні законності з боку всіх сторін процесу. Була надія завершити цей рік у суді, але схоже, що це буде вже в 2019 році», – зауважив керівник Центру моніторингу контенту StarLightDigital Дмитро Левін.

Нагадаємо, 1 серпня на Кіровоградщині відключили телевізійне аналогове мовлення. 1 вересня це сталося на решті території України за винятком окремих регіонів.

Піратський додаток для Smart TV ForkPlayer станом на вересень працював, оскільки сервер знаходиться поза межами України.