Головлікар санаторію на Кіровоградщині: «Хворих на туберкульоз дітей сказали виписати, а працівників — звільнити»

51642
кількість переглядів

З першого квітня КНП «Староосотський дитячий обласний протитуберкульозний санаторій» Олександрівського району не фінансується державою. Працівники не отримають зарплатні, а дітей-пацієнтів немає чим годувати й лікувати.

«Третього березня я в усній формі отримала вказівку звільнити усіх працівників, а хворих дітей виписати з закладу. Я краще сама піду, ніж звільню людей. А як же діти, куди їх відправлять? Офіційних розпоряджень, що робити далі, я досі не отримала», — розповіла CBN головний лікар «Староосотського дитячого обласного протитуберкульозного санаторію» Надія Левченко.

У закладі нині лікується близько сотні маленьких пацієнтів.

«У нас перебувають знедолені дітки, позбавлені батьківського піклування. Їхнє лікування немає кому оплачувати. Наші пацієнти з неблагополучних сімей, де для них є повторний ризик захворіти на туберкульоз», — зауважила головлікар.

В умовах карантину заклад не виписує та не приймає на лікування хворих. Але дітей, які перебувають на стаціонарі, потрібно годувати.

«Готуємо дітям із продуктів, які надали волонтери. Благодійники закупили нам борошна, круп, є ще трохи овочів і молочних продуктів. Запаси закінчуються. Ми самотужки годуватимемо дітей, поки зможемо», — додала медик.

Наразі очільниця санаторію та його працівники мало не щодня надсилають звернення до депутатів обласної ради, аби ті розглянули питання переведення закладу на фінансування з обласного бюджету.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні стартував другий етап медреформи. Відтепер лікарні отримуватимуть гроші з держбюджету за кожного вилікуваного пацієнта.

Раніше повідомляли, на сесії обласної ради депутати фракції «Солідарність» наголосили на необхідності фінансової підтримки медичних закладів після старту другого етапу медреформи.

Також очільник обласної організації партії «Європейська Солідарність» Сергій Коваленко зауважив, що розподілені в березні на обласній сесії 27 мільйонів на непершочергові видатки будуть потрібні з першого квітня на першочергові видатки закладів охорони здоров’я.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.