В ОДА озвучили три проблеми Кіровоградщини, які загрожують безпеці жителів

Перегляди: 818

Начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Володимир Слінченко назвав три проблемні питання на території області, вирішення яких потребує допомоги з боку центральних органів виконавчої влади.

Про це він повідомив під час організаційної наради з комплексної перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, що стартувала сьогодні, 8 квітня, передає кореспондент CBN.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Зокрема, у районі глиняного кар’єру «Веселівське родовище» у Кропивницькому потребує вирішення питання захоронення відходів дезактивації.

18 липня 2018 року в міськраді збиралася нарада, на якій представники профільних установ і організацій обговорили шляхи подальшого поводження з місцем локалізації радіоактивних матеріалів.

17 грудня 2018 року до Державного агентства України з управління зоною відчуження направили листа щодо необхідності активізувати у 2019 році координаційні заходи з наукового визначення ступеня небезпеки місця історичного захоронення радіоактивних матеріалів та шляхів реабілітації відповідної території.

Друге питання – зниження рівнів концентрації радону-222 у повітрі приміщень дошкільних, шкільних та лікувальних закладів обласного центру.

Третє – розмінування колишнього авіаційного полігону «Компаніївський». Майже три тисячі гектарів території колишнього авіаційного полігону не розчищені від вибухонебезпечних предметів. Роботи з очищення територій не проводилися з 2017 року через відсутність фінансування. Це створює загрозу виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із травмуванням і загибеллю людей під час польових робіт.

Нагадаємо, у Кіровоградській області стартувала масштабна перевірка об’єктів на предмет дотримання техногенної і пожежної безпеки.

13 липня 2017 року «чорні археологи» добували за допомогою екскаватора метал на території Веселівського родовища у Кропивницькому, де закопані радіоактивні відходи.

Пізніше у мерії запевнили, що радіаційний фон у Кропивницькому та на його околицях перебуває у межах норми.