Facebook видалив 50 акаунтів у Instagram, які пов’язують з покровителем вихідця з Кіровоградщини

«Агентство інтернет-досліджень» («фабрика тролів») фінансує бізнесмен Євген Пригожин

674
кількість переглядів

Компанія Facebook видалила 50 акаунтів у Instagram та один акаунт у Facebook, які були створені в Росії та фокусували свою увагу в основному на Сполучені Штати.

Про це пише MediaSapiens з посиланням на блог Facebook.

Фейкові акаунти пов’язані з «Агентством інтернет-досліджень» («фабрикою тролів»), яке з 2017 року фігурує у розслідуванні з приводу втручання у президентські вибори у США.

«Ми видалили 50 облікових записів Instagram та один обліковий запис у Facebook, які створені у Росії та фокусували свою роботу на США. Ця кампанія пов’язана з “Агентством інтернет-досліджень” та мала риси добре забезпеченої ресурсом операції, яка вживала послідовних оперативних заходів щодо безпеки, щоб приховати свою особу та місцезнаходження», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається у блозі, близько 246 000 облікових записів стежили за одним або кількома з цих облікових записів (приблизно 60% з них були у США).

Окрім теми виборів у США, фейкові акаунти також піднімали питання навколишнього середовища та ідеї щодо створення конфедерацій на території Сполучених Штатів.

Як повідомляв «Детектор медіа», раніше у Білорусі затримали працівницю «фабрики тролів», яку США звинувачують у втручанні в президентські вибори 2016 року.

Дмитро Уткін (крайній з правого боку) отримав нагороду від Путіна

ПВК «Вагнер» – нелегальна приватна російська військова компанія, бійці якої брали участь у кількох конфліктах, у тому числі й на Донбасі. Вони неодноразово отримували державні нагороди від президента Росії Володимира Путіна за неопублікованими указами.

Керівник компанії – підполковник запасу російської армії Дмитро Уткін (позивний – Вагнер, на честь німецького композитора Ріхарда Вагнера). Він народився 1970 року в Смоліному Кіровоградської області. Там закінчив школу й виїхав до Росії. До 2013 року командував загоном спеціального призначення головного розвідувального управління Росії.

«Агентство інтернет-досліджень» («фабрика тролів») фінансує бізнесмен Євген Пригожин, якого також пов’язують з приватною військовою компанією «Вагнер».

Раніше у Сенаті США заявили про зростання російської пропаганди після виборів 2016 року.

Росія категорично заперечує втручання в президентську кампанію в США в 2016 році. У свою чергу Трамп заявляє, що є жертвою «полювання на відьом», і також рішуче заперечує змову свого виборчого штабу з Москвою.

У березні минулого року «Агентство інтернет-досліджень» потрапило до санкційного списку Міністерства фінансів США.

У жовтні минулого року соцмережа Twitter оприлюднила базу з 4 тисяч акаунтів, які могли бути причетними до інформаційних операцій з 2016 року, а також повний архів їхнього контенту.

Російська «фабрика тролів» також активно втручалася в політичне життя України. За даними аналітичної платформи Vox Ukraine, у період з 2010 до 2018 року 1369 акаунтів російського «Агентства інтернет-досліджень» згенерували майже 775 тисяч твітів про Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.