У медунiверситетi в Кропивницькому виявили кiмнату з обладнанням для майнiнгу криптовалюти

Кiмнату виявили пiвтора мiсяцi тому, але оприлюднили iнформацiю лише зараз

1617
кількість переглядів

У підвалі медунiверситетi в Кропивницькому виявили кiмнату з обладнанням для майнiнгу криптовалюти.

Про це сьогоднi, 14 лютого, заявив провiдний спецiалiст ректорату Сергiй Стулов, повiдомляє кореспондент CBN.

Аналiзуючи обсяги орендованих примiщень, виявили кiмнату, на дверях якої висiв замок. Знявши його, cпiвробiтники вишу знайшли майнiнг-обладнання.

«Ми почали звiряти площу, яку орендуємо, з тiєю, що в нас є. В результатi виявили, що в нас не вистачає площi. Я звернувся до коменданта, який сказав, що в нас є закрита кiмната, до якої нiхто не має доступу. Я спитав, хто має до неї доступ, виявилося, що нiхто», – розповiв Сергiй Стулов.

За його словами, доступ до цiєї кiмнати мали виключно звiльненi працiвники закладу. Ключiв вiд неї не було навiть на прохiднiй. Усе обладнання, що знайшли у цiй кiмнатi, не знаходиться на балансi вишу.

Про те, що примiщення використовувалося для майнiнгу, за словами Сергiя Стулова, свiдчать перепади електроенергiї, якi фiксували у попереднi мiсяцi.

Обладнання передали правоохоронцям. Наразі тривають слiдчi дiї.

Нагадаємо, що з Донецького національного медичного університету, міжнародний факультет якого знаходиться в Кропивницькому, відрахували 850 студентів з чотирьох десятків країн. Все почалося в листопаді, коли студенти-іноземці висловили незадоволення умовами навчання. У керівництві відреагували: заявили, що вони не платять за навчання. На скандал відреагувала СБУ. Її співробітники провели обшуки і вилучили документи. Та це не завадило ректору  підписати наказ про відрахування студентів. Сьогодні стало відомо, що скандальне рішення ректора відмінили, а його самого звільнили з посади.

Олексій Гора, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.