Підозрюваний у вбивстві Шеремета друг кропивницьких спецпризначенців лишився в СІЗО
Павло Шеремет – білоруський, російський та український журналіст. Загинув вранці 20 липня 2016 року у центрі Києва у результаті підриву автомобіля, яким він керував. («Вікіпедія»)
Суд відхилив апеляцію Андрія Антоненка, підозрюваного у причетності до вбивства Павла Шеремета, і не відпустив його з-під арешту, передає «Українська правда».
Апеляційний суд Києва вирішив залишити Антоненка у СІЗО, як раніше ухвалив Печерський райсуд. Адвокати просили не застосовувати жоден запобіжний захід. Захист музиканта наполягав на тому, що і підозра, і арешт необґрунтовані.
Прокуратура стверджувала, що підозрюваний нібито може переховуватись від слідства. Прокурор аргументував це тим, що у чоловіка є закордонний паспорт.
Однак, за словами захисту, Антоненко має закордонний паспорт ще з 2017 року, і це не свідчить про його бажання сховатись.
Адвокати підозрюваного звернули увагу, що в матеріалах справи чотири чотири рази згадується ім'я Антоненка, і то не в експертизах. Також адвокати зазначали, що попередній суд не допитав свідків зі сторони захисту, а опис вбивці Шеремета, яким, за даними слідства є Антоненко, у матеріалах зроблений неточно: борода, овальне обличчя, середній зріст.
Крім того, адвокати стверджують, що їм не дають ознайомитись з матеріалами справами.
Сам Андрій Антоненко заявив: «Я, мабуть, тут головна особа, яка зацікавлена в тому, щоб цей ганебний злочин було розкрито, було затримано тих, хто справді винен... Більше за все я хочу повернутись до дітей і служби».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖДруг кропивницьких спецпризначенців подав до суду на Зеленського
Друг кропивницьких спецпризначенців відмовився свідчити у справі про резонансне вбивство
АТОвці Кіровоградщини написали листа Зеленському з приводу вбивства Шеремета
В одному з найрезонансніших убивств в Україні підозрюють друга кропивницького третього полку
Нагадаємо, слідство підозрює у вбивстві журналіста «Української правди» Павла Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків, відомих за позивними Буча та Пума.
48-річний киянин Андрій Антоненко – досить відома у патріотичних і добровольчих колах особа.
Він професійний рок-музикант і співак, має профільну освіту і на сцені вже три десятки років. З кінця 80-х грав у кількох гуртах, зокрема ADEM і DAZ Machine. У 2003 році заснував гурт Riffmaster як свій авторський проект. Крім Антоненка, у гурті грають ще два гітаристи.
У 2014 році Riffmaster разом із лідером гурту «Тартак» Сашком Положинським записали військову пісню «Земля». Антоненко розповідав, що створити пісню на підтримку захисників його попросили в Міноборони.
З того часу Положинський з Riffmaster неодноразово виступали разом, Антоненко періодично співав для військових і добровольців, їздив на фронт, давав благодійні концерти.
У 2017 році гурт презентував пісню «Тихо прийшов, тихо пішов». У мережі її назвали неофіційним гімном воїнів підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ. Військове телебачення навіть зняло кліп, який поширювало офіційне командування ООС.
Пісню присвятили спецпризначенцям, з якими товаришував і співпрацював Антоненко. Про це розповідав сам музикант: «Корінь цих взаємин лежить у 2015 році. Коли ми вперше із Сашком Положинським виїхали в тур на фронт, під ДАП. Але до цього завітали ще тоді в Кіровоград, третій полк. І саме звідти пішла дружба із спецпризначенцями. Неофіційна співпраця, яка за півтори роки переросла в пісню».
2017 року Антоненко і сам пішов у спецпризначенці, підписавши контракт зі Збройними силами, називаючи це «логічним продовженням того, що почалось 2015 року». На фронті чоловік взяв позивний Riffmaster.